Писането е един магичен свят, в който много от нас откриват себе си.
Днес Ви споделям предложения, с които можете да мотивирате децата да пишата.
Ако сте родител или учител, до когото е стигнало прозрението, че детето до Вас има талант и най-вече желание да пише, прочетете следващите редове.
Идеята за тази статия ме връхлетя, когато замествах колега. Имах възможност да работя с деца в трети клас и таланта на една ученичка просто бликаше. Веднага и споделих за трите книги, за които ще прочетете по-долу. Детето не ги беше чувало и искрено се зарадвах, че по някакъв начин допринасям тя да развие хобито си.
Започвам с детските ми любимци по темата, които открих през годините. Смятам ги за полезни и адекватни за децата.
- “Как да пишем страхотни истории”
Тази книга срещнах за първи път през 2017 година. Показа ми я една ученичка от първи клас. Толкова бях впечатлена от оформлението, че побързах да си я закупя.
Въображението е качество, с което децата умело боравят по пътя към порастването. Отговорност на нас като възрастни е да се стараем да им предоставяме занимания, с които те да си го доразвиват с времето. Смятам, че ако детето Ви иска да се занимава с писане и Вие искате да го подкрепите в този му път, книгите на Кристофър Едж, които излизат под логото на Софтпрес, са идеални предложения.
В “Как да пишем страхотни истории” ще откриете полезно съдържание поднесено по забавен начин. Смятам, че е идеална за децата от начален етап. Освен да ги стимулира да пишат, ще ги и ограмоти. В раздел “Код червено” ще затвърдят правопис, пунктуация и граматика.
Книжката е разделена на жанрове и дава възможност децата да се пробват и да открият своя стил. Полезните съвети авторът е опаковал като графи с цитати от известни книги. Хитро и сладко.
Този наръчник спокойно може да се използва в часовете за извънкласно четене.
- “Как да станеш страхотен #автор”
За тази книга отново е виновен Кристофър Едж. Съумял е да вдигне нивото, като това издание идва на помощ при ученици в прогимназиален и гимназиален етап. А и защо не и на хора като мен и теб?
В книгата ще откриете полезни съвети свързани с писането и публикуването.
Много креативни идеи някои, от които чувам за първи път и ми се струват доста полезни.
“Писателят съветва” е рубриката, в която ни споделят препоръките на известни писатели. Има съвети от любимата ми Роулинг, както и от Стивън Кинг.
Кристофър Едж се е постарал да обхване всички възможни сценарии, като предлага помощ при писането на видеоигри, фенфикшън и дори радиопиеси.
“Приготви се за отказ” е съветът, в който младите трябва непременно да се вслушат. Защото той не е причина да се откажат от любимото си хоби, а повод да станат по-добри.
- “Аз съм писател Книга на моите истории”
Това предложение пристига от издателство “Ентусиаст” , като в него се работи на два фронта. Идеята е децата, получавайки съвет веднага да започнат да го прилагат. Като след всяка препоръка или идея има свободно място за писане. Мисля, че изданието е идеално за деца във втори или трети клас. Много ми допадна, защото информацията не е в голямо количество. И ако искате да пробвате, дали детето реално има интерес да пише започнете с това предложение. Завършването му е знак, че след това можете спокойно да надграждате с другите две предложения.
Аз лично мисля да ги подкараме в този ред, защото възрастта на Габи благоприятства, а и имаме налични трите книги.
Но към която и от тях да посегнете съм сигурна, че няма да останете разочаровани.
Всички деца обичат да си измислят истории. Нека ги подкрепим подобаващо!
Тази статия все още няма коментари